czytaj dalej

Newsy » Aktualności

20-12-2010

"Trenerzy powinni dzielić się swoją wiedzą"

W sobotę 18 grudnia Czesław Michniewicz był gościem kursokonferencji dla trenerów, którą zorganizowano w Racocie pod Poznaniem (www.konferencjaracot.pl). W spotkaniu wzięło udział ponad 300 szkoleniowców z całego kraju, którzy mieli możliwość wysłuchania uwag Czesława Michniewicza odnośnie sposobu prowadzenia odprawy i rozgrzewki przedmeczowej oraz motywowania zawodników w przerwie meczu.

- Cieszę się, że miałem okazję spotkać się z tyloma młodymi trenerami i podzielić się swoją wiedzą. Z tego jak pracuję nigdy nie robię tajemnicy - mówi Czesław Michniewicz. - Przepis na babkę wszyscy znają, ale jednym wypiek się uda, innym nie. Trenerzy pracujący na wyższym szczeblu powinni dzielić się swoją wiedzą, ponieważ my korzystamy z zawodników, których "produkuje się" w niższych klasach rozgrywkowych. Im większa wiedza osób prowadzących tych piłkarzy, tym większy zysk dla każdego z nas. Patrzę na to właśnie w ten sposób. Nie chowam swojej wiedzy do szuflady. Jeśli mogę komuś przekazać swoje doświadczenie, robię to chętnie.

Sobotnie spotkanie oceniam bardzo pozytywnie. Widać było duże zainteresowanie słuchaczy. Dało mi to sporo satysfakcji, bo gdy dostrzega się pozytywny odbiór prezentacji przez uczestników, powstaje zadowolenie, że przekazało im się coś, co zostanie im na dłużej w głowach i co będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy.

« powrót

 

Cytat Tygodnia

‘’Porażka jest gorsza od śmierci bo trzeba się po niej obudzić"

Czeslaw Michniewicz on Facebook
Galeria