czytaj dalej

Newsy » W mediach

17-10-2013

Podbeskidzie mocno osłabione przed Cracovią. "Rywal nie ma takich problemów"


Szkoleniowiec bielszczan powiedział PAP, że jego drużyna jesienią ani razu nie zagrała w optymalnym składzie. Tak będzie też w Krakowie.

- Czeka nas mecz z Cracovią, w której nikt nie narzeka na kontuzje, choroby, nikt nie pauzuje za kartki. U nas, żeby myśleć o taktyce, przede wszystkim muszą być zdrowi zawodnicy. Dziś mamy problem, szczególnie w ataku i na bokach pomocy - powiedział Michniewicz. Jego zespół jest ostatni w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów w 11 meczach.

W Krakowie na pewno nie zagra Fabian Pawela, który ma złamaną nogę. Małe szanse na występ - ze względu na uraz - ma Damian Chmiel, który jest podporą pomocy i dobrym duchem zespołu. Z kolei zdrowy jest Maciej Iwański, ale do Polski wciąż nie dotarł jego certyfikat z Turcji.

To nie koniec problemów Podbeskidzia. Wciąż nie jest rozstrzygnięta sprawa uzdolnionego, 19-letniego Sebastiana Bartlewskiego. Klub nie może porozumieć się w sprawie jego kontraktu z Arką Gdynia.

- Nie miałbym żadnych obaw wstawić go do pierwszego składu, ale jest warunek: musi mieć zgodę na grę. Może w piątek zapadnie decyzja, czy może występować w ekstraklasie, czy nie. Jeśli będzie zgłoszony, będę z niego korzystał, bo zasługuję na grę - zadeklarował trener.

Bielszczanie w czasie przerwy w rozgrywkach na mecze reprezentacji rozegrali dwa springi. W Cieszynie zremisowali z zespołem słowackiej ekstraklasy AS Trenczyn 4:4 (mecz składał się z trzech części po 30 minut), zaś na stadionie trzecioligowego Rekordu Bielsko-Biała pokonali ten zespół 2:1.

Szkoleniowiec "Górali" komplementuje niedzielnego rywala: Cracovia ma stabilny skład i od dłuższego czasu pracuje z tym samym trenerem. Sposób gry zespołu jest powtarzalny. Niektórzy z tego stylu kpią, ale ja doceniam to, co robi Wojciech Stawowy. Ma plan i go realizuje, co przynosi efekty.

Podopiecznych Michniewicza nie będą mogli wspierać w Krakowie kibice z Bielska-Białej. Ze względu na złe zachowanie fanów podczas meczu Cracovii z Wisłą Kraków (1:1) wojewoda małopolski Jerzy Miller zamknął stadion "Pasów" na dwa mecze. Pierwszym z nich było spotkanie krakowian z Pogonią Szczecin (0:1). Drugim będzie pojedynek z Podbeskidziem.

« powrót

 

Cytat Tygodnia

‘’Porażka jest gorsza od śmierci bo trzeba się po niej obudzić"

Czeslaw Michniewicz on Facebook
Galeria